به سندبلاست رنگ آمیزی سندبلاست مخازن سندبلاست اسکلت ساختمان سندبلاست سوله سندبلاست پروفیل سندبلاست پل هوایی سندبلاست صنعتی دستگاه خوش آمدید

سندبلاست سطوح داخلی و بیرونی لوله

 
سندبلاست سطوح داخلی و بیرونی لوله
 
 
سندبلاست لوله به فرآیندی اطلاق می شود که به منظور حذف و برطرف کردن آلودگی های سطوح فلزی و صیقلی کردن آن ها انجام می گیرد. سطوح فلزی پس از تمیزکاری، رنگ آمیزی می شود و سپس در موقعیت مورد نظر قرار می گیرد. به عبارت کلی تر، عملیات سندبلاست لوله، راهی برای دوام بخشیدن به سطوح خارجی و داخلی لوله های فلزی در مقابل عوامل خورنده و شیمیایی می باشد. مهم ترین لوله هایی که باید مورد عملیات دقیق سندبلاست و رنگ آمیزی قرار گیرند، لوله های فلزی نفت و گاز هستند. اهمیت این لوله ها در انتقال مواد و مشتقات نفتی می باشد.
سندبلاست سطوح داخلی و خارجی لوله با استفاده از تجهیزات رایج سندبلاست انجام می گیرد. سندبلاست لوله به روش پاشش شن و یا ماس با دانه بندی مناسب، مطابق با استانداردهای سندبلاست و رنگ آمیزی قابل اجرا است. به طور کلی عملیات سندبلاست کل سطوح لوله را می توان به روش های زیر انجام داد:
• سندبلاست با استفاده از پاشش مستقیم ذرات شن و ماسه
• صیقلی کردن سطوح لوله با استفاده از تراشکاری (برای حذف ناصافی ها و ناهمواری های سطح)
• تمیزکاری سطوح با استفاده از دستگاه های سنگ زنی
• تمیزکاری لوله با استفاده از سنباده با درجه زبری متفاوت (از این روش برای کار در سطح محدود روی لوله استفاده می شود)
• سندبلاست سطوح لوله با استفاده از ساچمه های چدنی با قطر مشخص (ساچمه های کروی – ساچمه های نوک تیز)
• سندبلاست لوله با استفاده از روش جت پلاست (عملیات سندبلاست با فشار زیاد آب برای زدون اکسیدها فلزی سطح لوله)
برای سندبلاست سطوح داخلی و خارجی لوله به تجهیزاتی نظیر کمپرسور هوا، شیلنگ هوا، نازل سندبلاست، ماسه یا شن و مخزن ذخیره ماسه نیاز می باشد. برای افزایش راندمان نهایی سندبلاست لوله های فلزی، جهت نازل و سطح باید در زاویه 45 درجه قرار بگیرد و از به کار بردن ماسه های نامناسب جداً خودداری شود. درجه صافی سطح، در نهایت با استفاده از دستگاه های صافی سنج تعیین می گردد. پس از پایان عملیات سندبلاست لوله، سطح برای رنگ آمیزی آماده خواهد بود.
سندبلاست در تهران/ سندبلاست در كرج/ سندبلاست در قم/سندبلاست در آبيک/ سندبلاست درقزوين/ سندبلاست در صفادشت/ سندبلاست درماهدشت/ سندبلاست در اشتهارد/ سندبلاست درشهريار/ سندبلاست درسيمين دشت/ سندبلاست سلفچگان/ سندبلاست ساوه/ سندبلاست هشتگرد/ سندبلاست نظر آباد/ سندبلاست در كيش/ سندبلاست در قشم/ سندبلاست ايران مال/ سندبلاست يزد/ سندبلاست در منجيل/ سندبلاست در سراسر ايران عزيز و طبق استانداردهای به روز و تأييد ناظران محترم