به سندبلاست رنگ آمیزی سندبلاست مخازن سندبلاست اسکلت ساختمان سندبلاست سوله سندبلاست پروفیل سندبلاست پل هوایی سندبلاست صنعتی دستگاه خوش آمدید

سندبلاست و رنگ

سندبلاست و رنگ

 

سندبلاست و رنگ

 

حس زیبایی شناسی بصری و البته خصوصیات حفاظتی مناسب برای یک سازه یا تأسیسات فلزی می تواند دلیل قانع کننده و بسیار مهمی برای اجرای عملیات سندبلاست و رنگ برای آن ها باشند. هدف از رنگ آمیزی سازه های فلزی، ایجاد ظاهری زیبا و چشم نواز است و هدف از اجرای سندبلاست، افزایش مقاومت سطوح در برابر خوردگی و زنگ زدگی است؛ به عبارت ساده تر، سندبلاست و رنگ، دو فرآیند مکمل صنعتی هستند که بر روی کلیه سطوح اجرا می شوند؛ هر دو عملیات سندبلاست و رنگ موجب افزایش دوام و استحکام سطوح فلزی شده و بسیاری از هزینه های اضافی را کاهش می دهند. با مطالعه این مطلب پی خواهید برد که چرا اجرای سندبلاست و رنگ به طور متوالی، از اجرای رنگ آمیزی بدون سندبلاست سطوح مهم تر است.

 

سندبلاست و رنگ آمیزی سطوح در مقابل اجرای رنگ آمیزی سطح بدون سندبلاست

اجازه دهید نگاهی گذارا بر فرآیند رنگ آمیزی سطوح و سندبلاست داشته باشیم. به طور کلی رنگ آمیزی یک سطح در سه مرحله اصلی اجرا می شود؛ اولین مرحله، اماده سازی سطح است؛ در این مرحله، تمام آلودگی های سطحی با استفاده از حلال های تمیزکننده و یک دستمال مناسب از روی سطح برطرف می شوند؛ پس از خشک شدن حلال، رنگ با وسیله های مخصوص به سمت سطوح اسپری شده و تمام سطح را پوشش می دهند؛ در پایان کار، بازرسی سطوح رنگ آمیزی شده انجام می شود و در صورتی که راندمان رنگ آمیزی، خوب نباشد، عملیات پاشش رنگ مجدداً اجرا می شود. لازم به ذکر است که مهم ترین مرحله در رنگ آمیز یک سطح، همان مرحله اول یعنی آماده سازی سطح است، چرا که میزان زبری سطح، تعیین کننده میزان چسبندگی رنگ بر روی آن خواهد بود؛ اما آیا شستشو با حلال های شیمیایی می تواند درجه زبری سطوح را تضمین کند؟!

در فرآیند سندبلاست که به عنوان یک عملیات اجرایی مناسب و مطلوب برای آماده سازی سطوح به کار می رود، ذرات ساینده با دانه بندی مشخص، با فشار معین به سمت سطح پاشیده می شوند؛ در اثر برخورد این ذرات جامد، تمام آلودگی های سطحی، چربی ها و زنگ زدگی از روی سطح پاک می شود و زبری و جلای مورد نظر بر روی سطح ایجاد می گردد؛ تمام سطوحی که با استفاده از روش سندبلاست برای رنگ آمیزی آماده می شوند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و مطمئناً فرآیند رنگ کاری در مورد این سطوح با راندمان بالا اجرا خواهد شد.

 

 

مزایای استفاده از روش سندبلاست و رنگ

محافظت از خوردگی، مقرون به صرفه بودن اقتصادی، افزایش کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مقاومت شیمیایی سطح و مقاومت عالی در برابر مواد خورنده شیمیایی، مهم ترین مزیت های استفاده از روش سندبلاست و رنگ کاری برای کلیه سطوح فلزی می باشند. میزان ماندگاری رنگ بر روی سطوحی که سندبلاست برای آن ها انجام شده است، بیشتر از سطوحی است که صرفاً با حلال های شیمیایی تمیز شده اند. سندبلاست می تواند زبری خاصی را در درجه بندی های مختلف برای سطوح ایجاد کند و البته پس از سندبلاست سطح، استفاده از رنگ های مختلف پرایمر، میانی و رنگ نهایی برای سطوح میسر خواهد بود. اکنون زمان آن رسیده است که در مورد فرآیند سندبلاست و رنگ، قضاوت کنید!

 

پيمانكار سندبلاست در تهران/پيمانكار سندبلاست در كرج/پيمانكار سندبلاست در قزوين/پيمانكار سندبلاست در شهرك صنعتي/پيمانكار سندبلاست در شهرك صنعتي كاسپين/ پيمانكار سندبلاست در نظر آباد/ پيمانكار سندبلاست در هشتگرد/ پيمانكار سندبلاست در اشتهارد/ پيمانكار سندبلاست در صفادشت / پيمانكار سندبلاست در شهريار/ پيمانكار سندبلاست در گرمدره/ پيمانكار سندبلاست در جاده مخصوص/ پيمانكار سندبلاست در ساوه/ پيمانكار سندبلاست در پرند/ پيمانكار سندبلاست در رباط كريم/ پيمانكار سندبلاست در سلفچگان/ پيمانكار سندبلاست در قم/ پيمانكار سندبلاست در شكوهيه/ پيمانكار سندبلاست در شمس آباد/ پيمانكار سندبلاست در عباس آباد/ پيمانكار سندبلاست در سمنان/ پيمانكار سندبلاست در كيش/ پيمانكار سندبلاست در قشم/ پيمانكار سندبلاست در يزد/ پيمانكار سندبلاست در كرمان/ پروژه های سندبلاست در کرج/ پروژه های سندبلاست در تهران/ پروژه های سندبلاست در رباط کریم/ پروژه های سندبلاست در شهر ری/ پروژه های سندبلاست در رودهن/ پروژه های سندبلاست در اشتهارد/ پروژه های سندبلاست در شهریار

 

منبع ترجمه:

https://blog.swantonweld.com/sandblasting-and-painting-vs.-painting-alone