معرفی فناوری جدید در سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

یکی از فناوری های جدید و جذاب که به دنیای سندبلاست و سایش سطح معرفی شده است، فرآیند سندبلاست دیواره داخلی لوله ها می باشد. فناوری سایش دیواره داخلی لوله ها به عنوان یکی از مکان هایی که غیر قابل دسترس است، علاوه بر این که تحول بزرگی در دنیای لوله و اتصالات ایجاد کرده، برای بسیاری از صنایع مهم و حیاتی کشورها اهمیت دارد. 

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که چه لزومی دارد دیواره داخلی لوله ها مورد سند بلاست قرار گیرد؟ به عبارت ساده تر، اهمیت اجرای سایش سطح دیواره داخلی لوله ها در چیست و شامل کدام صنایع می شود؟  اگر تا پایان این مطب با ما همراه باشید و به تصاویر به خوبی دقت نمایید، پاسخ این سوالات را خواهید یافت.

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها


 فرایند سایش دیواره داخلی لوله ها، تحولی بزرگ در صنعت سندبلاست

 با یک نگاه اجمالی به یک لوله فولادی به راحتی متوجه می شوید که سطح بیرونی لوله ها به راحتی قابل دسترسی است؛ اگر به مراقبت، بازرسی و یا فرایندهای عایق سازی نیاز باشد، سطح بیرونی لوله ها به راحتی با محیط بیرون در تماس است .فرایند سندبلاست دیواره خارجی لوله های فلزی بسیار ساده تر می باشد. این مسئله در مورد دیواره داخلی لوله ها بسیار متفاوت است. دیواره داخلی لوله هایی که در صنایع نصب می‌شوند، عملاً از دسترس خارج خواهند شد.

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

بسیاری از سیستم های لوله کشی در تاسیسات صنعتی تا سال های سال به کار خود ادامه می دهند، اما در این میان، مسائلی مطرح می باشد که مهمترین آنها را رسوب گرفتن و یا خوردگی لوله ها به شمار می روند. با توجه به این چالش بزرگ، مهندسان و متخصصان دستگاهی را ابداع کردند که با نام دستگاه سندبلاست دیواره داخلی لوله ها معروف می‌باشد. از این طریق، دسترسی به داخل لوله بسیار ساده تر و آسان تر شده است.

 

دستگاه سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

دستگاه سندبلاست که برای سایش سطح داخلی لوله ها به کار می رود از نظر شکل ساختاری مشابه دستگاه های سندبلاست معمولی می باشد؛ این دستگاه از شلنگ اتصال و نازل سندبلاست تشکیل شده است .قسمت نازل سندبلاست از نظر ساختار فیزیکی، تفاوت جزئی با مدل های معمولی دارد.  برای طراحی و ساخت تجهیزات سندبلاست دیواره لوله ها از استانداردهای معتبر استفاده شده است.

این دستگاه، جرم و رسوب و هرگونه آلودگی در دیواره داخلی لوله ها که موجب شکست، ترک یا خوردگی در تاسیسات خواهد شد را برطرف می کند. نمای شماتیک از دستگاه سندبلاست دیواره داخلی لوله را در شکل زیر مشاهده می کنید. همچنین شکل نازل ها را از نظر اندازه و قطر آنها می توانید مقایسه کنید.

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها


نحوه اجرای سند بلاست دیواره داخلی لوله ها با دستگاه

زمانی که تمام ملزومات سندبلاست فراهم شد، اکنون نوبت اجرای فرایند سایش سطح داخلی لوله ها می باشد. در درجه اول، انتخاب نازل از نظر ابعاد و قطر آن باید متناسب با قطر لوله انجام گیرد. به این ترتیب، نازل هایی با قطر مختلف در این دستگاه به کار می روند. تمام این مراحل نیاز به بررسی‌های دقیق دارد.

برای سندبلاست لوله با قطر ۳۰۰ میلیمتر، استفاده از نازل هایی که مواد ساینده را در زاویه ۳۶۰ درجه به دیواره های داخلی هدایت می کنند مناسب است. برای سایش دیواره داخلی لوله هایی که قطر آنها بیشتر از ۳۰۴ میلیمتر یا حدود ۱۵۰۰ میلی متر می باشد، از نازل های با قطعات فیزیکی که بتوانند ذرات ساینده را با فشار بالاتر به دیواره ها هدایت کند الزامی است.

سندبلاست دیواره داخلی لوله ها

طرز کار دستگاه سند بلاست در این مشابه با سندبلاست های معمولی می باشد. فشار هوا ذرات ساینده را به سمت نازل هدایت می کند. نکته جالب در فرآیند سند بلاست دیواره داخلی لوله این است که هنگامی که فرایند سایش سطح در حال انجام می باشد، نازل سندبلاست از طریق قطعات فیزیکی در زاویه ۳۶۰ درجه به صورت دوار، شروع به چرخش می کند؛ به این ترتیب، ضروری است که نازل در تمام زوایا در دیواره داخلی لوله پرتاب می شود؛ به این ترتیب، فرآیند سایش دیواره‌ها با راندمان بالا انجام خواهد شد. مهمترین تفاوت دستگاه سندبلاست معمولی و این سیستم جدید، در حرکت نازل روی سطح می باشد. این تکنولوژی بسیار جدید و کاربردی است.

 

جدیدترین خدمات

ویژه كارگاه سندبلاست انواع سازه فلزي و رنگ آميزي صنعتي چند لايه به روش ايرلس در محيط مناسب سندبلاست خشك با پرسنل كار بلد و سرپرستي مهندس ابهري نياز كارفرمايان را برطرف مي نمايد و با داشتن چندين اكيپ سيار د ... 1399/01/07
ویژه براي اجراي صحيح و استاندارد سندبلاست بر روي سطوح مختلف نياز به متريال سندبلاست با پودر سندبلاست يا ماسه سندبلاست در سايزهاي مختلف مي باشد كارگاه سندبلاست ابهري همواره از انواع دانه بندي ماسه سندبلاست ... 1399/01/07
ویژه اجراي سندبلاست تر خدمتي ديگر از كارگاه سندبلاست ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ با استفاده از نازل مخصوص سندبلاست خشك را به سندبلاست تر تبديل مي نماييم و در محيط هاي مسكوني اجراي سندبلاست را براحتي انجام ميدهيم اجراي س ... 1398/11/29
ویژه اگر به دنبال يك مجموعه براي خدمات سندبلاست ٠٩٣٧٧٧٦٠١٢٧ هستيد ما به شما با نازلترين قيمت و سريعترين زمان خدمات سندبلاست و رنگ را در تهران ارائه ميدهيم خدمات كارگاه سند بلاست ما ازقبيل خدمات سندبلاستكار ... 1398/11/29
ویژه سندبلاست سند بلاست٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ سندبلاست خشك سندبلاست تر سندبلاست با آب ... 1398/11/17
ویژه سند بلاست در محل فلز ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ ... 1398/11/17
ویژه سندبلاست خشك ارزان قيمت ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ ... 1398/11/17
ویژه در صورتي كه نياز به خريد تجهيزات٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ و يا بستن خط كامل اجراي سندبلاست در سراسر ايران را داريد ازقبيل نازل استاندارد و شيلنگ ضد سايش و يا كلاه سندبلاست كاري كه به روز و استاندارد باشه و يا شرايط ... 1398/11/15

مقالات سندبلاست