سندبلاست و اهمیت آن در صنایع نفت و پتروشیمی

سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی 2

فرایند سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی عبارتند از سایش سطوح مورد نظر از طریق ذرات ساینده. یک تعریف بسیار ساده از فرایند سایش سطح، استفاده از ذرات شن و ماسه و همچنین ساچمه های فلزی، این فرایند را در بلاستینگ، توجیه می کند.

اهمیت اجرای سندبلاست در این صنعت مهم و حیاتی کشور به منزله یک گام اساسی در آماده سازی سطح برای اعمال رنگ و پوشش می باشد. در حال حاضر، طیف وسیعی از کاربردهای سایش سطوح در صنایع اجرا می گردد. پایداری و دوام سطوح فولادی، نتیجه عملیات سایش سطح، قبل از رنگ آمیزی می باشد.

پوشش حفاظتی مناسب پس از رنگ آمیزی و بلاستینگ سطوح

سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی 4

اعمال پوشش های مناسب پس از سندبلاست در نفت و پتروشیمی، یکی از کاربردهای فرایند بلاستینگ در صنایع نفت و پتروشیمی و آماده سازی آن برای اِعمال پوشش های محافظ است. پوشش های حفاظتی مطابق با استانداردهای صنعتی در نفت و پتروشیمی اجرا می‌شوند. بازرسی نهایی توسط بازرسان با تجربه انجام می گیرد.

زمانی که عملیات سایش سطح با راندمان بالا انجام شود، پوشش های مناسب برای تمام تجهیزات صنعتی اجرا می ‌گردد؛ اما یک سوال اساسی مطرح می شود و آن پرسش این است که عملیات سندبلاست، دقیقاً برای کدام یک از قسمت های صنعت نفت و پتروشیمی کاربرد بیشتری دارد.

 اجرای سندبلاست بر روی تاسیسات نفتی در پالایشگاه ها در صنایع نفت و پتروشیمی و تجهیزات آنها از دو نظر بررسی می شود؛ در نگاه اول، سایش سطوح تجهیزات فولادی در پالایشگاه ها و مراکز پالایش نفت خام و فرآورده‌های نفتی در شهرهای بزرگ مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ در نگاه دوم، عملیات سایش سطوح، ویژه تجهیزات فولادی و فلزی در سکوهای نفتی و اسکله های استخراج نفت خام مورد توجه قرار دارند.

سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی 6

با نگاه مختصر به جملاتی که بیان شدند متوجه می‌شوید که تجهیزاتی که در صنایع نفت و پتروشیمی در پالایشگاه ها و سکوهای نفتی به کار می روند به شدت در معرض خوردگی و تخریب قرار دارند، بنابراین با توجه به عملیات رنگ آمیزی و اعمال پوشش های حفاظتی برای آنها، اجرای سندبلاست با کیفیت بسیار بالا یک ضرورت محسوب می‌شود.

سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی 8

به عبارت کلی می توان گفت فرایند سندبلاست در صنایع پالایشگاهی نفت و پتروشیمی و سکوهای نفتی و تاسیسات تولید مواد شیمیایی به صورت زیر برای تجهیزات قابل اجرا می باشد:

- سندبلاست مخازن نگهداری مواد شیمیایی

- سندبلاست مخازن مخصوص نگهداری آب

- سندبلاست لوله های فولادی

- سندبلاست اسکلت فولادی تجهیزات

- بلاستینگ اسکلت های فولادی که در زیر آب در قسمت سکوهای نفتی قرار دارد

- سایش سطوح دیگر نظیر سطوح بتنی و سیمانی در تاسیسات نفت و پتروشیمی

تجهیزات سندبلاست برای صنایع پالایشگاهی

سندبلاست در صنایع نفت و پتروشیمی 10

تجهیزات سندبلاست برای صنایع نفت و پتروشیمی و تجهیزات آن شامل دستگاه پرتابل، ذرات ساینده، نازل تنگستن کارباید، کمپرسور و تجهیزات ایمنی اپراتور می باشد. در حال حاضر، استفاده از دستگاه پرتابل، مناسب تر از دستگاه کابین دار است، چرا که دستگاه پرتابل، قابلیت حرکت در محل مکان های مختلف را دارد.

برای اجرای سایش سطوح لوله های فولادی قطور در قسمت دیواره داخلی و دیواره خارجی و اعمال رنگ و پوشش بر روی آنها، استفاده از دستگاه پرتابل با شیلنگ قابل حمل بسیار مناسب تر است. استانداردهای سندبلاست و رنگ آمیزی در تجهیزات پالایشگاهی متفاوت از سایر استانداردهای سایش سطوح فولادی در صنایع معمولی می باشد. کارشناسان به این حوزه  کاری تسلط بیشتری دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

جدیدترین خدمات

ویژه كارگاه سندبلاست انواع سازه فلزي و رنگ آميزي صنعتي چند لايه به روش ايرلس در محيط مناسب سندبلاست خشك با پرسنل كار بلد و سرپرستي مهندس ابهري نياز كارفرمايان را برطرف مي نمايد و با داشتن چندين اكيپ سيار د ... 1399/01/07
ویژه براي اجراي صحيح و استاندارد سندبلاست بر روي سطوح مختلف نياز به متريال سندبلاست با پودر سندبلاست يا ماسه سندبلاست در سايزهاي مختلف مي باشد كارگاه سندبلاست ابهري همواره از انواع دانه بندي ماسه سندبلاست ... 1399/01/07
ویژه اجراي سندبلاست تر خدمتي ديگر از كارگاه سندبلاست ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ با استفاده از نازل مخصوص سندبلاست خشك را به سندبلاست تر تبديل مي نماييم و در محيط هاي مسكوني اجراي سندبلاست را براحتي انجام ميدهيم اجراي س ... 1398/11/29
ویژه اگر به دنبال يك مجموعه براي خدمات سندبلاست ٠٩٣٧٧٧٦٠١٢٧ هستيد ما به شما با نازلترين قيمت و سريعترين زمان خدمات سندبلاست و رنگ را در تهران ارائه ميدهيم خدمات كارگاه سند بلاست ما ازقبيل خدمات سندبلاستكار ... 1398/11/29
ویژه سندبلاست سند بلاست٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ سندبلاست خشك سندبلاست تر سندبلاست با آب ... 1398/11/17
ویژه سند بلاست در محل فلز ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ ... 1398/11/17
ویژه سندبلاست خشك ارزان قيمت ٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ ... 1398/11/17
ویژه در صورتي كه نياز به خريد تجهيزات٠٩٣٧٧٨٦٠١٢٧ و يا بستن خط كامل اجراي سندبلاست در سراسر ايران را داريد ازقبيل نازل استاندارد و شيلنگ ضد سايش و يا كلاه سندبلاست كاري كه به روز و استاندارد باشه و يا شرايط ... 1398/11/15

مقالات سندبلاست