به سندبلاست رنگ آمیزی سندبلاست مخازن سندبلاست اسکلت ساختمان سندبلاست سوله سندبلاست پروفیل سندبلاست پل هوایی سندبلاست صنعتی دستگاه خوش آمدید

سندبلاست پل

سندبلاست پل

سندبلاست پل

 

پل ها، تأسیسات فلزی هستند که در جوامع شهری و مکان های مختلف به منظور کاهش بار ترافیکی، ایمنی افراد و سرعت بخشیدن به اجرای عملیات راهسازی و جاده ای ساخته می شوند. پل ها معمولاً کاربری گوناگونی دارند و در شکل های متفاوتی ساخته می شوند. نکته بسیار مهم در مورد انواع پل، بازسازی و تعمیرات پل ها است؛ پل های فعال و در حال استفاده به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند و چنانچه در موقع مشخص نسبت به بازسازی و تعمیرات آن اقدام نشود ممکن است صدمات جبران ناپذیری به پل وارد شود؛ پل های راه آهن یکی از مثال های بارز این مسأله مهم است.

 

اهمیت اجرای عملیات سندبلاست برای پل ها

پل

 

همانند سایر تجهیزات فلزی مانند مخازن فلزی، تانک های نگهداری مواد شیمیایی، سوله ها، لوله های فلزی و ...، پل های فلزی نیز برای اِعمال رنگ و پوشش بر روی آن ها نیاز به اجرای سندبلاست دارند. پل ها از جنس فولاد مقاوم ساخته می شوند اما همین فولاد در اثر گذشت زمان دچار جرم گرفتگی، زنگ زدگی و حتی تغییر در بافت سطح می شود؛ هنگامی که پیمانکاران و مهندسان بخواهند برای بازسازی پل اقدام کنند باید سطح فلزی را از تمام آلودگی ها پاک کنند؛ سندبلاست برای این هدف، گزینه بسیار مناسبی است. با این کار، راندمان رنگ آمیزی پل ها افزایش می یابد.

پل ها در مکان های مختلف نصب می شوند؛ شرایط متغیر آب و هوایی، رطوبت زیاد، گرما و سرمای شدید، رنگ آمیزی، کاربری متنوع، تماس با مواد اسیدی و خورنده و بسیاری موارد دیگر می تواند بر روی بافت فلزی پل ها اثر بگذارد. بسیاری از عوامل محیطی می تواند موجب ایجاد خوردگی در پل ها شوند. با توجه به اینکه این عوامل موجب از میان رفتن سلامت یک پل می شوند و برای افراد و محیط زیست خطراتی را به دنبال دارند، سازمان استاندارد محیط زیست (EPA)، دستورالعملی مبنی بر نوسازی، تعمیرات و رنگ آمیزی پل های قدیمی صادر کرده است. بر مبنای این دستورات، تمام پل ها باید به صورت دوره ای بازرسی شده و در صورت مشاهده عیب و نقص در سازه، باید نسبت به سندبلاست و رنگ آمیزی مجدد آن اقدام شود. هر گونه کوتاهی در تعمیرات پل و ایجاد خسارت، جریمه سنگینی برای مدیران مربوطه در نظر گرفته خواهد شد. مقررات EPA برای تمام مکان ها کاربردی می باشد.

 

مراحل اجرای سندبلاست پل

برای اجرای فرآیند سندبلاست پل، ابتدا باید مکان مورد نظر توسط بازرسان به طور دقیق بررسی شود. پس از بازرسی پل، مهندسان و پیمانکاران سندبلاست، تجهیزات مورد نیاز را فرآهم می کنند و افراد باتجربه و ماهر در اجرای سندبلاست، با رعایت کامل نکات ایمنی و فنی، عملیات سندبلاست پل را آغاز می کنند. یکی از ملزومات سندبلاست پل، تهیه داربست های فلزی ایمن برای قرار گرفتن اپراتور سندبلاست بر روی آن است؛ به این ترتیب، اپراتور می تواند به راحتی در ارتفاع مناسب، سندبلاست پل را با تسلط کافی اجرا کند.

کار کردن به عنوان اپراتور سندبلاست برای اجرای کامل و بدون نقص سندبلاست پل، همیشه هم کار راحتی نخواهد بود؛ بسیاری از پل ها در مکان هایی ساخته شده اند که سندبلاست باید پس از نصب داربست های مخصوص، آغاز شود. به عنوان سخن آخر باید بیان کرد که سندبلاست پل به عنوان یک روش مؤثر و کارآمد برای بازسازی و تعمیر پل ها شناخته شده است و در حال حاضر شرکت های مختلفی در سراسر جهان به این کار مشغول هستند. نمونه هایی از تصاویر سندبلاست پل در ادامه مطلب برای شما نمایش داده شده است.

 

پيمانكار سندبلاست در تهران/پيمانكار سندبلاست در كرج/پيمانكار سندبلاست در قزوين/پيمانكار سندبلاست در شهرك صنعتي/پيمانكار سندبلاست در شهرك صنعتي كاسپين/ پيمانكار سندبلاست در نظر آباد/ پيمانكار سندبلاست در هشتگرد/ پيمانكار سندبلاست در اشتهارد/ پيمانكار سندبلاست در صفادشت / پيمانكار سندبلاست در شهريار/ پيمانكار سندبلاست در گرمدره/ پيمانكار سندبلاست در جاده مخصوص/ پيمانكار سندبلاست در ساوه/ پيمانكار سندبلاست در پرند/ پيمانكار سندبلاست در رباط كريم/ پيمانكار سندبلاست در سلفچگان/ پيمانكار سندبلاست در قم/ پيمانكار سندبلاست در شكوهيه/ پيمانكار سندبلاست در شمس آباد/ پيمانكار سندبلاست در عباس آباد/ پيمانكار سندبلاست در سمنان/ پيمانكار سندبلاست در كيش/ پيمانكار سندبلاست در قشم/ پيمانكار سندبلاست در يزد/ پيمانكار سندبلاست در كرمان/ پروژه های سندبلاست در کرج/ پروژه های سندبلاست در تهران/ پروژه های سندبلاست در رباط کریم/ پروژه های سندبلاست در شهر ری/ پروژه های سندبلاست در رودهن/ پروژه های سندبلاست در اشتهارد/ پروژه های سندبلاست در شهریار

 

منبع ترجمه:

https://www.alpinepainting.com

 

 

 

نمونه هایی از تصاویر سندبلاست پل

 

پل1

 

پل2

 

پل3

 

پل4